Lekarz weterynarii radzi, jak dbać o wątrobę u psa

labrador u weterynarza

Choroby serca, nerek czy wątroby nie są domeną wyłącznie ludzką. Również koty, psy i inne zwierzęta mogą, zwłaszcza z wiekiem, borykać się z różnej natury problemami z tymi organami. Jak dbać o psa cierpiącego na wątrobę? Jak zauważyć, że pupil boryka się z problemami wątrobowymi? Odpowiadamy!

Stylowe akcesoria dla psów

Pies tarzający się po trawie

Twój pies to nie tylko zwierzę towarzyszące, ale również członek rodziny. Dlatego warto zadbać o to, aby wyglądał równie stylowo jak Ty. Moda dla czworonogów staje się coraz bardziej popularna, a wraz z nią rośnie wybór stylowych akcesoriów dla psów. Przedstawiamy szeroką gamę designerskich akcesoriów, które pozwolą Ci wyrazić indywidualność Twojego pupila.

Karma pieczona dla psa. Czym dokładnie jest?

Pieczona karma dla psa

Obok szerokiego wyboru karm naturalnych dla psa, do których zaliczyć należy przede wszystkim karmy bezzbożowe oraz karmy z dużą zawartością mięsa, dostępne są również karmy pieczone. Czym dokładnie są tego typu pokarmy dla czworonogów?

Po czym poznać, że psa coś boli?

Po czym poznać ból u psa?

Psy są zwierzętami, które mają zdolność do wyrażania swoich uczuć i reagowania na bodźce. Jednym z tych bodźców jest ból. Chociaż większość psów nie płacze z bólu, istnieją pewne sygnały, które mogą świadczyć o tym, że twój pupil cierpi.

Sierść owczarka szetlandzkiego. Cechy i pielęgnacja

Sierść owczarka szetlandzkiego

Sheltie to inteligentne i przyjazne psy, które szybko się uczą, co czyni je idealnymi rodzinnymi towarzyszami. Aby utrzymać ich wygląd w dobrej kondycji, konieczne jest systematyczne pielęgnowanie.

Ropiejące oczy u kota. Przyczyny, zapobieganie, leczenie

Ropiejące oczy u kota

Ropiejące oczy u kota to dość powszechny problem wśród tych zwierząt domowych. Może być spowodowany alergiami, infekcjami, zaburzeniami oczu lub mechanicznymi uszkodzeniami oka. Niezależnie od przyczyny, ropiejące oczy u kota powinny być leczone przez weterynarza.

Czy hodowla gadów to dobry pomysł przy posiadaniu kota?

wąż i kot

Kot niewątpliwie jest zwierzęciem niezależnym, a jednocześnie może być prawdziwym domownikiem. Trzeba jednak zawsze pamiętać, że jest to drapieżnik, który może stanowić zagrożenie nawet dla innych zwierząt w domu. O ile zaprzyjaźnienie kota z psem jest zasadniczo stosunkowo łatwe, tak sytuacja wygląda nieco inaczej, gdy posiadacie gady.

Kot ze złamaną łapą – jak się nim zaopiekować?

Kot ze złamaną łapą

Koty to zwierzęta wyjątkowo zwinne, przez wielu uważane za niesamowicie „elastyczne” i wręcz niezniszczalne. Znanych jest wiele przypadków upadków kotów z dużych wysokości, z których wychodziły bez najmniejszego uszczerbku na zdrowiu.

Jak widzi kot w nocy? Jak sobie radzi w ciemnościach?

Jak widzi kot w nocy?

Koty to drapieżniki, które są idealnie przystosowane do życia po zmroku. Nie tylko potrafią bezszelestnie się poruszać i omijać przeszkody, ale też wyróżniają się wyjątkowo dobrym wzrokiem. Koty potrafią dostrzec w ciemności dużo więcej, niż człowiek. Wynika to budowy ich oczu, na którą składa się warstwa światłoczuła z czopkami i pręcikami.

Po co kotu wąsy?

Po co kotu wąsy?

Kot posiada wiele charakterystycznych atrybutów, do których bez wątpienia zaliczyć można również wąsy. Określa się je mianem wibrysów lub włosów zatokowych, które wystają z okolic nosa, górnej wargi oraz policzków po obu stronach pyszczka. Kocie wąsy są ułożone równomiernie w rzędach i posiadają różną długość.