Owczarek szkocki collie. Charakterystyka rasy i cena

owczarek szkocki collie

Owczarek szkocki Collie to rasa, która występuje w odmianie długowłosej oraz krótkowłosej. Pierwsza z nich jest dużo częściej spotykana, co wynika z dużej popularności książek i filmów o suczce Lessie.

Ezzygroom dla kota. Co to jest i jak działa?

ezzygroom

Koty mogą samodzielnie dbać o swoje futro, jednak raz na jakiś potrzebują trochę pomocy. Systematyczne szczotkowanie jest konieczne zwłaszcza w przypadku ras długowłosych, ponieważ utrzymuje sierść w czystości, poprawia jej wygląd i zmniejsza ilość kłaczków w mieszkaniu.

Kaganiec brachycefaliczny. Co to jest i jakie ma zastosowanie?

kaganiec brachycefaliczny

Kaganiec brachycefaliczny przeznaczony jest dla specyficznych ras psów, które mają charakterystycznie spłaszczone lub krótkie pyski. Cechy te osiągnięte zostały poprzez hodowlę sztuczną, a u wielu osobników wywołują problemy z oddychaniem i inne dolegliwości zdrowotne.

Kot cornish rex. Charakterystyka rasy i cena

Kot cornish rex

Cornish rex to rasa kotów, która powstała w wyniku przypadkowej ciąży i jej mutacji. W latach 50-tych XX wieku kotka Serena wydała na świat kilka kociąt, a jedno z nich posiadało charakterystycznie falowaną i krótką sierść, specyficznie szczupłą sylwetkę oraz nietoperzowate uszy.

Pies bokser. Charakterystyka rasy i cena

Pies bokser

Bokser to energiczny i silny pies, który wymaga solidnego szkolenia. Poza dużą żywiołowością, przedstawiciele tej rasy cechują się też podatnością na naukę oraz niemałą inteligencją. Sprawnie uczą się nowych sztuczek, a także przebadają za różnymi zabawami.

Jaki żwirek dla kota? Najpopularniejsze rodzaje

Jaki żwirek dla kota?

Żwirek dla kota to podstawowe akcesorium, w które musi się zaopatrzyć każdy opiekun. Kuweta z odpowiednią ściółką pozwala zwierzęciu na szybkie zakopanie nieczystości, tak jak odbywa się to w środowisku naturalnym. Żwirek potrzebny jest również kotom wypuszczanym na zewnątrz, nawet jeżeli spędzają większość czasu poza domem.

Jamnik. Charakterystyka rasy i cena

pies jamnik

Jamnik to popularna psa, którą początkowo wykorzystywano przede wszystkim do polowań. Obecnie służą one głównie jako zwierzęta domowe, co wynika z ich niewielkich rozmiarów. Jamniki łatwo się socjalizują i adaptują do życia w rodzinie. Rasa ta występuje w kilku odmianach.

Czy kot może jeść czekoladę? Poznaj zagrożenia i zalecenia

Czy kot może jeść czekoladę?

Czekolada nie jest ani polecanym, ani naturalnym składnikiem diety kota. Zwierzęta te należą do mięsożerców, dlatego muszą czerpać substancje odżywcze z pokarmu pochodzenia odzwierzęcego. Wynika to zarówno z ich specyficznych enzymów trawiennych, jak i budowy układu pokarmowego.

Dysplazja u psa. Objawy, leczenie i przebieg choroby

Dysplazja u psa

Dysplazja u psa jest chorobą, w której postępują nieodwracalne zmiany w stawach. Należy ona do najczęściej występujących schorzeń ortopedycznych u tych zwierząt, a jej objawem są silne dolegliwości bólowe oraz trudności w poruszaniu się.

Kot brytyjski. Charakterystyka rasy i cena

kot brytyjski

Kot brytyjski to rasa, która trafiła do Anglii razem z legionami rzymskimi. Zwierzęta te początkowo cenione były za ich instynkt łowiecki, jednak z czasem zaczęto je hodować ze względu na wyjątkowy wygląd. Koty te występują obecnie w nawet 150 różnych odmianach barwnych.