Czy kot widzi kolory? Które barwy rozróżnia?

Czy kot widzi kolory?

Ze względu na specyficzną budowę siatkówki, kocie oczy znacząco różnią się od ludzkich i dużo lepiej radzą sobie z widzeniem w ciemności. Zwierzęta te są w stanie wychwycić nawet najmniejsze źródła światła, a także mają bardzo szerokie pole widzenia.

Czy pies może jeść surowe mięso?

Czy pies może jeść surowe mięso?

Łatwy do dostęp do specjalistycznych, dobrze zbilansowanych karm sprawia, że większość właścicieli całkowicie rezygnuje z podawania psu mięsa niepoddanego obróbce termicznej. Posiłek w takiej formie nie musi być jednak szkodliwy.

Kot dla alergika. Jakie rasy nie uczulają?

Koty dla alergików

Alergia na koty nie jest wywoływana przez ich sierść, tylko białko występujące w naskórku, ślinie, moczu, kale czy wydzielinach gruczołów łojowych tych zwierząt. Same alergeny łatwo przyczepiają się jednak do okrywy włosowej, przez co jest ona ich nośnikiem.

Jak pies okazuje miłość?

Jak pies okazuje miłość?

Właściciele psów często zastanawiają się, w jaki sposób zwierzęta te okazują im swoją miłość. Czworonogi mają specyficzną mowę ciała, jednak dość znacząco różni się ona od ludzkiej. Z tego względu w wielu przypadku trudno ocenić, w jaki sposób pies próbuje wyrazić swoje przywiązanie oraz oddanie do właściciela.

Kot nebelung. Charakterystyka rasy i cena

kot nebelung

Koty nebelungi należą do stosunkowo nowej rasy, z wyglądu przypominającej bardzo rosyjskie koty niebieskie. Podstawową jest dłuższe włosie. Zwierzęta te odznaczają się majestatycznym wyglądem, są spokojnymi domatorami i cieszą się dobrym zdrowiem.

Jak działa miska spowalniająca jedzenie dla psa?

miska spowalniająca jedzenie

Miska spowalniająca dla psa zapobiega przed zbyt łapczywym pobieraniem pokarmu przez czworonoga, a tym samym niweluje związane z tym problemy gastryczne. Pod względem wykorzystanego tworzywa i wielkości nie różni się od standardowych naczyń dla zwierząt.

Jaki żwirek zbrylający dla kota? Rodzaje i zastosowanie

jaki żwirek zbrylający dla kota

Zbrylające się żwirki dla kotów są obecnie bardzo popularne, co wynika z ich wielu zalet. W kontakcie z wodą, tego rodzaju ściółka ulega zbryleniu. Po wchłonięciu moczu tworzy charakterystyczne grudki, w których zamknięta jest ciecz. Nieczystości można dzięki temu łatwo usunąć specjalną łopatką, bez potrzeby eliminowania całości żwirku z kuwety.

Operacja stawu biodrowego u psa. Ile kosztuje i jaki ma przebieg?

operacja stawu biodrowego u psa

Dysplazja u psa rozpoznawana jest w oparciu o badania fizykalne oraz badania RTG. Schorzenie to objawia się charakterystycznym bólem podczas aktywności, a tym samym problemami z ruchomością. Leczenie dysplazji dobiera się w oparciu o wiek zwierzęcia, wyniki badań oraz stopień zaawansowania choroby.

Kot birmański. Charakterystyka rasy i cena

kot birmański

Kot birmański to stosunkowo stara rasa, której pochodzenie nie zostało nigdy precyzyjnie określone. Na ogół uważa się, że zwierzęta te rzeczywiście wywodzą się z Birmy i są potomkami kojarzonych z tym miejscem kotów świątynnych.

Owczarek szkocki collie. Charakterystyka rasy i cena

owczarek szkocki collie

Owczarek szkocki Collie to rasa, która występuje w odmianie długowłosej oraz krótkowłosej. Pierwsza z nich jest dużo częściej spotykana, co wynika z dużej popularności książek i filmów o suczce Lessie.