Koty dla dzieci. Jaka rasa będzie najlepsza?

Koty dla dzieci, rasy kotów dla dzieci

Za najlepsze koty dla dzieci uznawane są te, które posiadają spokojne i nieco flegmatyczne usposobienie. Osobniki żyjące dziko i na wolności nie przywykły do zabaw z człowiekiem, dlatego mogą nie być nastawione przyjacielsko. Odpowiedzialni rodzice powinni wybrać dla swojego dziecka takiego kociego kompana, który odznacza się cierpliwością, rozwagą oraz pewną przewidywalnością w zachowaniu. Istnieją różne odmiany spełniające te warunki, a ich przedstawiciele są bardzo otwarci na pieszczoty i zabawy. Jaka rasa kota dla dzieci będzie najlepsza?

Kot brytyjski

Kot brytyjski jest bardzo spokojny i opanowany, dzięki czemu nie wykazuje zachowań agresywnych. Do jego zalet należy duża cierpliwość i podatność na pieszczoty, o ile nie sprawiają mu one dyskomfortu lub bólu. Dzieciom polecani są zwłaszcza dorośli przedstawiciele tej rasy. Z wiekiem wzrasta bowiem u nich reaktywność i podatność na najbliższe otoczenie, przez co chętnie dostosowują się do potrzeb właścicieli oraz przyzwyczajają do codziennych zabaw. Lubią być noszone na rękach i głaskane. Zachowanie kotów brytyjskich jest bardzo dyplomatyczne, dlatego w przypadku chęci odosobnienia po prostu udają się w kąt i odpoczywają.

Maine Coon 

Maine Coon często uznawany jest za kociego odpowiednika labradora. Przedstawiciele tej rasy przepadają za kontaktem z ludźmi, a także bardzo dobrze czują się w towarzystwie dzieci. Maine coony są wyjątkowo kontaktowe, inteligentne i pogodnie nastawione, a ich spokojne usposobienie sprzyja wyważonym reakcjom. Koty te nie przejawiają zachowań agresywnych, charakteryzują się brakiem spontaniczności i zwykle łatwo przewidzieć ich zamiary. Maine coon to bardzo dobra rasa kota dla dzieci, niezależnie od wieku oraz wymaganego poziomu aktywności.

Kot birmański

Koty birmańskie przejawiają wiele towarzyskich cech, które zwykle zarezerwowane są dla psów. Uwielbiają towarzystwo człowieka i szybko adaptują się do jego nastroju, a przy tym pozbawione są nachalności. Koty birmańskie bardzo dobrze wyczuwają nastawienie i humor ludzi, w tym również dzieci. Zawsze towarzyszą w zabawach, a także lubią pieszczoty i głaskanie. Jeżeli dziecko płacze, kot birmański może wysłać mu pocieszające sygnały i sam się wtulić. Zwierzęta te koncentrują całe swoje życie na człowieku, dlatego są bardzo dobrymi kompanami dla wszystkich członków rodziny i doskonale sprawdzają się jako koty dla dzieci.

Ragdoll

Nazwa ragdoll nawiązuje do specyficznej cechy tych kotów, które po wzięciu na ręce zachowują się niczym szmaciana lalka. Zwierzęta te posiadają miękkie i idealne do głaskania futro, a także okazują sporo zaufania człowiekowi. Ragdolle są wspaniałymi towarzyszami dla dzieci, ze względu na ich skłonność do zabaw i pieszczot. Koty te lubią czuć się potrzebne, dlatego są naturalnie przyjaźnie nastawione. Przyzwalają na wiele dziecięcych wybryków, jednak ich cierpliwość jest do pewnego stopnia ograniczona. Charakter kotów rasy ragdoll jest bardzo spokojny i wyważony, dlatego zabawa z nimi stanowi dobrą rozrywkę i przyjemność dla obu stron.

PODOBNE ARTYKUŁY

1 thought on “Koty dla dzieci. Jaka rasa będzie najlepsza?”

  1. niedługo w naszym domu pojawi się kot brytyjski, jesteśmy na etapie szukania akcesoriów i karmy. Na allegro znalazłam karmę i przekąski animal island, pod względem składu nie mogę im nic zarzucić, mam nadzieję, ze nasz nowy domownik będzie je jadł z chęcią

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *