Wózek inwalidzki dla psa. Innowacyjna „Diana” pomoże zwierzętom

Wózek inwalidzki dla psa "Diana"

Pomysłodawcy wózka inwalidzkiego dla psa  „Diana” wraz z inżynierami i lekarzami weterynarii postawili sobie za cel stworzenie jak najbardziej nowoczesnego urządzenia, które będzie mogło pomóc nie tylko zwierzętom, ale także ich właścicielom.

Odpowiedź na potrzeby

Wraz ze wzrostem świadomości społeczeństwa dotyczącego opieki nad zwierzętami, pojawia się wiele produktów, które mają usprawnić życie naszym pupilom. Wózek dla niepełnosprawnych zwierząt ,,Diana” stanowi innowację nie tylko na rynku polskim, ale również światowym.

Stworzenie wózka to odpowiedź na potrzeby wielu właścicieli, którzy w obliczu braku innych możliwości musieli zdecydować się na uśpienie swojego pupila. Wielu właścicieli zwierząt po wizycie u lekarza weterynarii i zaleceniu zastosowania u ich czworonoga wózka dla niepełnosprawnych zwierząt staje przed trudnym pytaniem dotyczącym tego, jak poprawić stan zdrowia swojego zwierzęcia.

Wózek szyty na miarę

Powstały wózek inwalidzki dla psa dzięki połączeniu sił specjalistów chirurgii weterynaryjnej oraz inżynierów, którzy zastosowali w nim nowoczesne rozwiązania z dziedziny IT oraz druku 3D oferuje duże udogodnienia dla właścicieli niepełnosprawnych zwierząt. Dzięki niemu nie będą oni musieli każdorazowo interweniować przy ruszającym się pupilu, a przy tym komfort życia zwierzęcia się poprawi.

Zastosowanie druku 3D przy tworzeniu łożyska sprawia, że właściciele będą mogli dopasować jego wymiary pod wielkość swojego pupila. W tym celu powstała internetowa aplikacja, która po podaniu wymiarów zwierzęcia dostosuje wymiary wózka, a właściciel otrzyma urządzenie dopasowane idealnie do jego podopiecznego. Sam wózek oprócz cech użytkowych wyróżniać się będzie również cechami estetycznymi, które płynnie współgrają z potrzebami zwierzęcia.

Przełomowa technologia

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań inżynierskich wózek inwalidzki dla psa zapewnia swobodne poruszanie się, siadanie czy chodzenie po schodach bez ingerencji z zewnątrz. Jest to przełomowa technologia, która nie została jeszcze zastosowana w żadnym produkcie tego typu dla zwierząt.

Przyjęte rozwiązania pozwalają na uratowanie wielu zwierząt, w tym wielu psów ras średnich i dużych najczęściej mierzących się z dysplazją tylnych kończyn, która do tej pory była przyczyną wielu eutanazji.

Pomysłodawcy wózka „Diana” i inżynierowie postawili sobie za cel stworzenie jak najbardziej nowoczesnego urządzenia, które będzie mogło pomóc nie tylko zwierzętom, ale także ich właścicielom. Ci często nie mieli innego wyboru i musieli uśpić swojego czworonoga. Teraz to może się zmienić. Być może sam wózek inwalidzki dla psa stanie się coraz powszechniejszym rozwiązaniem, na które będzie decydować się coraz więcej opiekunów zwierząt. Mamy nadzieję, że to tylko kwestia czasu, a sam wózek będzie idealnym rozwiązaniem nie tylko dla zwierząt, ale również i ich właścicieli.

Logo firmy "Diana"

PODOBNE ARTYKUŁY

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *