Karma pieczona dla psa. Czym dokładnie jest?

Pieczona karma dla psa

Obok szerokiego wyboru karm naturalnych dla psa, do których zaliczyć należy przede wszystkim karmy bezzbożowe oraz karmy z dużą zawartością mięsa, dostępne są również karmy pieczone. Czym dokładnie są tego typu pokarmy dla czworonogów? Czym się różnią od innych typów karm i dlaczego warto na nie postawić? Już wszystko wyjaśniamy!

Karma pieczona dla psa i proces jej produkcji

Tym, czym różni się karma pieczona dla psa od innych karm, jest przede wszystkim proces jej produkcji. Nie trudno się domyślić, że opiera się on na pieczeniu. Przy czym trzeba zaznaczyć, że karma pieczona dla czworonogów to odmiana karmy suchej, która w przeciwieństwie do tradycyjnych pokarmów tego typu, nie jest wytwarzana na drodze ekstruzji. Karmy pieczone są tym samym produktem mniej przetworzonym, co pozwala na zachowanie większej ilości składników odżywczych.

Ponadto karma pieczona dla psa odznacza się o wiele bardziej aromatycznym zapachem i smakiem, o czym również warto pamiętać. Jak dokładnie przebiega proces produkcji tego typu pokarmu?

Produkcja karmy pieczonej:

  • rozdrobienie składników karmy
  • formowanie mniejszych kawałków
  • pieczenie karmy w temperaturze około 170 stopni Celsjusza przez 10-15 minut
  • schłodzenie i zapakowanie karmy

Przy czym na rynku dostępne są karmy pieczone dla psa, które są produkowane tylko i wyłącznie z mięsa pochodzącego od sprawdzonych dostawców, co również zawsze warto wziąć pod uwagę, a sam proces wstępnego przerabiania i formowania karmy jest przeprowadzany ręcznie.

Skład pieczonej karmy dla psa

Ze względu na proces produkcyjny karmy pieczone to pokarmy pełnowartościowe, które zazwyczaj składają się z konkretnego rodzaju mięsa oraz dodatku w postaci lekkostrawnych dla psów warzyw, owoców oraz ziół. W ich składzie nie ma zbóż ani szkodliwych dodatków, takich jak:

  • chemiczne konserwanty
  • sztuczne aromaty i polepszacze smakowe
  • gluten

Karmy pieczone dla psa są pokarmami w pełni zbilansowanymi i pełnowartościowymi, charakteryzującymi się bardzo wysoką przyswajalnością. Co istotne, jako karmy z dużą zawartością mięsa zapewniają szybsze uczucie sytości, co skutecznie przeciwdziała psiej otyłości i wszystkim innym schorzeniom z nią związanym.

Rodzaje karmy pieczonej

Na rynku znaleźć można wiele różnego rodzaju karm pieczonych dla psa. Są to przede wszystkim produkty różniące się rodzajem zawartego w nich mięsa. Przy czym warto wybierać te pokarmy, w których producenci postawili na łatwość przyswajania. Nie każdy rodzaj białka zawartego w mięsie jest bowiem tak samo przyswajalny, a niektóre z nich mogą nawet powodować alergie czy nietolerancje pokarmowe.

Tak może być w przypadku mięsa drobiowego, które niestety zawiera w sobie wiele szkodliwych substancji chemicznych, związanych ze sposobem przemysłowej hodowli kurczaków. W takiej sytuacji karmy z kurczakiem lub zawartością tłuszczu z kurczaka mogą po prostu szkodzić bardziej wrażliwym układom pokarmowym. Natomiast do karm pieczonych lekko przyswajalnych zaliczyć można karmy monobiałkowe – w tym takie produkty jak karma pieczona ze strusia, dzika czy jelenia.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *