Golden retriever. Charakterystyka rasy i cena

pies golden retriever

Golden retriever to znana i popularna na całym świecie rasa psów. Zwierzęta te posiadają umiarkowany temperament, a przy tym są bardzo przyjacielskie, inteligentne i wesołe. Golden retriever jest też chętny do nauki, a jego szkolenie sprawia dużo przyjemności również właścicielom. Obecnie przedstawiciele tej rasy są bardzo popularne, dlatego nietrudno je znaleźć i nabyć w atrakcyjnej cenie.

Cechy wyglądu psa rasy golden retriever

Golden retriever cechy wyglądu ma wyjątkowo charakterystyczne:

  • Ich postawa jest bardzo elegancka i majestatyczna, a budowa ciała mocna oraz zwarta.
  • Psy te posiadają szeroką klatkę piersiową, a także dość rozbudowane przedpiersie i prosty grzbiet. Jego przedłużeniem jest mocny i gruby ogon.
  • Golden retrievery mają dość szerokie głowy, jednak są one proporcjonalne do reszty ciała. W przypadku tych psów nie występuje obecnie wzorzec kryterium wagowego.
  • Niektóre osobniki mogą być więc nieco cięższe, a także posiadać krótsze łapy i bardziej wydłużony tułów.
  • W amerykańskich hodowlach mogą przychodzić na świat psy o znacznie lżejszej budowie ciała, niż w przypadku hodowli europejskich.
  • Sierść goldenów ma złotawo-kremowe zabarwienie.

Cechy charakteru psa rasy golden retriever

Golden retriever usposobienie ma bardzo sympatyczne. Zwierzęta te często wybierane są jako psy rodzinne, jednak początkowo hodowane były przede wszystkim z myślą o polowaniach. Do cech tych psów należy ich otwarty i miły charakter, przez co uwielbiają kontakt z ludźmi i są mocno przywiązane do właścicieli. Golden retrievera można też łatwo wyszkolić, ponieważ jego główną motywacją jest spełnienie potrzeb przewodnika. Psy te mogą być bardzo oddane i posłuszne. Ich łagodność sprawia, że doskonale radzą sobie dziećmi. Wykorzystywane są również w dogoterapii, a świetny węch pozwala im działać w służbach ratowniczych przy okazji poszukiwań ofiar różnych katastrof. Zwierzęta te są bardzo aktywne, dlatego bezczynność może u nich wywoływać frustrację i doprowadzić do nadpobudliwego zachowania.

Golden retriever cena

Szczenięta rasy golden retriever można stosunkowo łatwo znaleźć w Polsce, ponieważ zwierzęta te cieszą się niemałą popularnością. Najlepiej nawiązać kontakt z hodowlą zrzeszoną z oficjalnymi organizacjami, która wystawia swoim podopiecznym odpowiednie rodowody. Cena goldena zakupionego w zaufanym miejscu wyniesie od 3 000 do około 6 000 złotych. Ostateczny wydatek zależy od różnych kryteriów, takich jak renoma hodowli, wiek i płeć czy nawet kolor szczeniaka. Europejskie golden retriever najczęściej mogą mieć ubarwienie jasnokremowe lub lekko złote. Psy o jaśniejszym umaszczeniu są z reguły nieco tańsze, jednak jest to żadna reguła. Ostateczną cenę zawsze ustala hodowca.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *