Najgroźniejsze psy. Które rasy psów są niebezpieczne?

najgroźniejsze psy

Najgroźniejsze rasy psów to takie, które wykazują się szczególnie agresywnym zachowaniem. Obecnie są one ujęte w specjalnym spisie urzędowym, a hodowanie lub posiadanie takiego osobnika wymaga odpowiedniego zezwolenia. Na liście tej znajduje się aktualnie 11 ras. Najgroźniejsze psy na świecie muszą być utrzymywane w specyficznych warunkach, aby nie stanowiły niebezpieczeństwa dla ludzi oraz innych zwierząt.

Rasy wykorzystywane do walk psów

Amerykański pitbullterier początkowo hodowany był wyłącznie do walk psów. Odmiana ta jest agresywna z natury, a w wielu krajach występuje całkowity zakaz jego hodowli. Psy tej rasy najprawdopodobniej powstały jako krzyżówka terriera z buldogiem. Ich cechą charakterystyczną jest duża wytrzymałość, a także niemała odporność na ból. Niektóre z tych psów mogą być dość zrównoważone i przywiązane do właścicieli, jednak w większości wykazują bardzo silną agresję – zwłaszcza w stosunku do innych zwierząt. Pies z Majorki z kolei został wyhodowany na potrzeby walk z bykami i przypomina mastiffa.

Z reguły jest spokojny wobec właścicieli, jednak w stosunku do innych psów oraz małych dzieci wykazuje sporą agresję. W obliczu zagrożenia błyskawicznie przystępuje do ataku jest bardzo nieustępliwy. Do nielegalnych walk często używane są również buldogi amerykańskie. Jeżeli nie znajdują się pod nadzorem właściciela, mogą być bardzo groźne da obcych. Buldog amerykański musi być od szczeniaka socjalizowany z innymi psami, a także starannie chowany z udziałem behawiorysty.

Rasy używane do polowań

Dogi argentyńskie były hodowane z myślą o polowaniach na pumy i jaguary. Ze względu na specyficzne cechy fizyczne, mogą walczyć nawet z bardzo dużą zwierzyną. Wrodzona agresja sprawia, że w wielu krajach posiadanie psa tej rasy jest surowo zabronione.

Psy kanaryjskie nazywane są również dogami kanaryjskimi. Przedstawiciele tej rasy to typowe zwierzęta bojowe, które odbierają obcych ludzi jako zagrożenie dla siebie i opiekuna. Kanaryjczyki są też niebezpieczne dla innych psów. Tosa inu to kolei japońskie psy, które są wyjątkowo agresywne, wytrzymałe i odporne na ból.

Psy obronne i pasterskie

Rottweilery są prawdopodobnie najbardziej popularnymi psami z listy ras uznawanych za groźne i agresywne. Zwierzęta te wymagają odpowiedniego wychowania i podejścia, a ich właściciel powinien być dobrze wyszkolony i doświadczony. Obecnie wykorzystuje się je często jako psy policyjne i obronne. Do groźnych ras obronnych należy również moskiewski pies stróżujący. Odmiana ta wymaga odpowiedniego przeszkolenia, ponieważ nie toleruje obcych i błyskawicznie reaguje w momencie zagrożenia.

Dla intruzów niebezpieczny jest też owczarek kaukaski, będący wyjątkowo masywnym psem stróżującym. Akbash dog to z kolei wyhodowany w Turcji pies pasterski. O ile w stosunku do właścicieli jest łagodny i oddany, o tyle w sytuacji zagrożenia wykazuje się sporą agresją względem obcych. Z Turcji pochodzi również pasterski anatolian karabash, który jest psem wyjątkowo terytorialnym i niebezpiecznym.

PODOBNE ARTYKUŁY

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *