Pies bokser. Charakterystyka rasy i cena

Pies bokser

Bokser to energiczny i silny pies, który wymaga solidnego szkolenia. Poza dużą żywiołowością, przedstawiciele tej rasy cechują się też podatnością na naukę oraz niemałą inteligencją. Sprawnie uczą się nowych sztuczek, a także przebadają za różnymi zabawami. Ich temperament może się wydawać trudny do okiełznania, dlatego duże znaczenie ma zaangażowanie i doświadczenie opiekuna. Boksery mają też bardzo specyficzne potrzeby pod kątem kontaktu z właścicielem oraz szkolenia.

Cechy charakteru bokserów

Pies bokser usposobienie ma bardzo żywiołowe, przez co potrzebuje dużo ruchu. Aby zaspokoić jego wymagania, nie wystarczą spokojne przechadzki na smyczy. Poza codziennymi spacerami, zwierzęta te potrzebują również wielu rozrywek. Poprzez różne zabawy mogą utrzymać się w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Brak ruchu prowadzi do frustracji oraz znudzenia, przez co zwiększa się ich agresja. W takim stanie bokser może wykazywać zachowania niszczycielskie. Zwierzęta te są jednocześnie dobrymi psami rodzinnymi, ponieważ szybko się przywiązują i lubią towarzystwo opiekunów. Największą karą jest dla nich samotność, dlatego lepiej nie stresować boksera dłuższymi wyjazdami i zawsze pozostawiać go pod czyjąś opieką.

Wygląd psa boksera

Pies bokser cechy wyglądu ma dość typowe i łatwo rozpoznawalne.

  • Ich wyróżnikiem jest przede wszystkim krótka sierść, która nie wymaga przesadnie skomplikowanej pielęgnacji.
  • Włos boksera jest twardy, lśniący i mocno przylegający do skóry.
  • Zwierzęta te są dość duże, a ich waga może sięgać 30 kg.
  • Pysk boksera charakteryzuje się wyraźnie skróconym grzbietem nosa, a także przodozgryzem z dolnymi siekaczami wystającymi przed górne. Ich uszy są szeroko rozstawione.
  • Bokser posiada zwykle wysoko osadzony ogon, który dawniej kopiowano. Obecnie zabieg ten jest prawnie zabroniony w wielu krajach, w tym również w Polsce.
  • Przy pielęgnacji boksera należy szczególnie dbać o stan oczu i uszu, które wymagają regularnego czyszczenia.

Pies bokser cena

Boksery to psy stosunkowo popularne w Polsce, dlatego znalezienie hodowli oferującej takie czworonogi nie powinno sprawić większego problemu. Warto jednak poświęcić nieco czasu na takie poszukiwania, aby skorzystać z oferty hodowcy godnego zaufania. Jeżeli bokser zostanie zakupiony z niepewnego źródła, mogą u niego występować różne choroby i wady genetyczne – również w kolejnych pokoleniach. Nie wszyscy hodowcy zwracają też uwagę na odpowiednią socjalizację psów z ludźmi oraz innymi zwierzętami, co w przypadku tej rasy ma bardzo duże znaczenie. Sam koszt boksera z zarejestrowanej hodowli FCI powinien wynieść od 2500 zł do 5000 zł. Na rozbieżność cen wpływa zarówno płeć czy wiek danego osobnika, jak i jakość hodowli.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *