Pies do bloku. Jakie rasy są najlepsze do mieszkań? [TOP 10]

cocker spaniel

Mieszkanie w bloku bywa często przeszkodą dla posiadania psa. Istnieją jednak pewne rasy, które dobrze czują się w dość ograniczonej przestrzeni. Najmniej problemów przy niewielkim metrażu sprawiają nieduże zwierzęta, ponieważ szybko adaptują się do życia w takich warunkach. Jaki pies do bloku będzie najlepszy?

1. Shih tzu

Shih tzu

Psy rasy shih tzu są towarzyskie i kontaktowe, a także posiadają łagodne usposobienie. Bardzo dobrze sprawdzają się w roli rodzinnego zwierzaka, ponieważ łatwo nawiązują relacje z dziećmi. Szczeniaki shih tzu wymagają dość częstego wychodzenia na dwór, jednak w wieku dorosłym wystarczają tym psom dwa spacery dziennie. Zwierzęta te należą do stosunkowo łakomych, dlatego potrzebują optymalnego karmienia.

2. Yorkshire Terrier

Yorkshire terrier w mieszkaniu

Idealny pies do bloku to również yorkshire terrier. Zwierzęta te są bardzo łagodne i inteligentne, dlatego doskonale radzą sobie w kontaktach z domownikami. W stosunku do obcych mogą być jednak nieufne, dlatego potrzebują odpowiedniego szkolenia i regularnej socjalizacji. Psy rasy yorkshire terrier są bardzo aktywne i lubią spacery.

3. Maltańczyk

maltańczyk

Maltańczyki mają niewielkie wymagania związane z aktywnością, dlatego bardzo dobrze czują się w małych mieszkaniach. Psy te potrzebują jedynie krótkich spacerów, które powinny się zawsze odbywać o regularnych porach. Maltańczyki są dość wymagające pod względem pielęgnacji, dlatego potrzebują częstego czesania i kąpieli.

4. Chihuahua

chihuahua

Chihuahua to jedna z najmniejszych ras domowych. Ze względu na miniaturowe gabaryty, idealnie sprawdza się jako pies do mieszkania w bloku. Zwierzęta te są jednak stosunkowo żywiołowe, dlatego wymagają sporo ruchu. Rasy miniaturowe bywają dość delikatne, przez co chihuahua nie najlepiej sprawdzi się w mieszkaniu z małym dzieckiem.

5. Jack Russel Terrier

Jack russel terrier w mieszkaniu

Jack Russel Terrier to mały, ale bardzo aktywny pies. Zwierzęta te są idealnym rozwiązaniem dla osób, które lubią uprawiać sport. Przebycie nawet kilku kilometrów dziennie nie sprawia im problemu, dlatego bardzo dobrze sprawdzają się jako towarzysze podczas biegania i spacerów. Jack Russel Terrier lubi uczestniczyć w treningach i zabawach, a jego karmienie zawsze powinno odbywać się o takiej samej porze.

6. Buldog

buldog

Buldogi francuskie i angielskie to nieco większe rasy, które również sprawdzają się w mieszkaniach w bloku. Ich zaletą jest duża samodzielność, dzięki czemu mogą być pozostawiane w samotności i nie sprawiają wielu problemów. Buldogi są jednak dość łakome, dlatego mają tendencję do nadwagi i otyłości. Warto pamiętać, że ich specyficzna budowa czaszki utrudnia regularną aktywność fizyczną i pobieranie pokarmu. 

7. Owczarek szkocki collie

owczarek szkocki collie

Owczarek szkocki collie to pies bardzo inteligentny i aktywny, dawniej wykorzystywany do zaganiania bydła. Wymaga sporo ruchu, dlatego polecany jest rodzinom lubiącym zabawy na zewnątrz. Collie bardzo dobrze czuje się w niewielkich przestrzeniach. Psy te są bardzo wyrozumiałe, ufne i nieagresywne. Ich zaletą jest też mała szczekliwość, co pozostaje nie bez znaczenia w przypadku mieszkania w bloku.

8. Cocker spaniel

cocker spaniel

Cocker spaniele to dość duże, ufne wobec ludzi oraz ciekawe świata psy. Rasa ta jest bardzo chętna do zabawy i energiczna, ale dobrze odnajduje się na niewielkiej przestrzeni. Psy te mają jednak mocno rozwinięty instynkt łowiecki, dlatego wymagają częstego ruchu. Bywają też nieustępliwe i uparte, przez co muszą być systematycznie tresowane już od wieku szczenięcego.

9.  Mops

mops

Mops bardzo dobrze sprawdzi się jako pies do mieszkania w bloku, o ile nie przebywa w nim samotnie. Zwierzęta te źle znoszą izolację, a swoją frustrację okazują uporczywym szczekaniem. Jako typowe psy towarzyskie, mopsy muszą mieć częsty kontakt z opiekunem. Nie są jednak szczególnie aktywne, a ich pielęgnacja przebiega bardzo łatwo.

10. Jamnik

pies jamnik

Jamniki są małymi psami, które nie wymagają dużej przestrzeni do życia. Zwierzęta te mają jednak silny instynkt pogodni, dlatego potrzebują aktywnego przewodnika i dużej dawki ruchu. Jamniki bywają też hałaśliwe i ruchliwe, dlatego brak częstych spacerów może doprowadzić do ich nieposłuszeństwa. Psy te mają też tendencję do tycia.

PODOBNE ARTYKUŁY

4 thoughts on “Pies do bloku. Jakie rasy są najlepsze do mieszkań? [TOP 10]”

  1. Pianino.XMC.pl

    Fajnie, że są wyszukiwarki internetowe i takie portale w sieci jak Twój. Jest merytoryczny i lekko zabawny. Widać, że wkładasz wiele serca w każdy post. Dzięki!

  2. Ten wpis robi wielkie wrażenie, swooją lekkością wprawia w osłupienie, Chciałbym tak Jak ty frazować piękne zdania przyjmij najszczersze gesty wielkiego uznania.

  3. Naprawdę podoba mi się twój szablon WordPress zwłaszcza ostylowanie kaskadowych arkuszy styli, skąd go pobrałeś? Z góry dziękuję!

  4. Przyznam szczerze, że miło i przyjemnie się czyta Twój Portal. Masz wielki talent, ambicję i lekkie pióro… gratuluję 🙂

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *