Jak działa miska spowalniająca jedzenie dla psa?

miska spowalniająca jedzenie

Miska spowalniająca dla psa zapobiega przed zbyt łapczywym pobieraniem pokarmu przez czworonoga, a tym samym niweluje związane z tym problemy gastryczne. Pod względem wykorzystanego tworzywa i wielkości nie różni się od standardowych naczyń dla zwierząt. Miski tego typu najczęściej wykonane są z plastiku ,jednak istnieją też modele ceramiczne czy metalowe. Da się je bez problemu myć w zmywarce, dlatego są łatwe do utrzymania w czystości. Ich cechą charakterystyczną jest obecność specjalnych wypustek, dzięki którym pies nie jest w stanie szybko i łapczywie pochłaniać pokarmu.

Jak działa miska spowalniająca dla psa?

Miska spowalniająca jedzenia dla psa posiada specyficzną budowę. Charakterystyczne wypustki spowalniają proces przyjmowania pokarmu, a tym samym wydłużają cały proces poprzez ograniczenie ilości jednorazowo połykanej porcji. Język psa musi przedzierać się przez labirynt nierówności, dzięki czemu zwierzę może się uspokoić i bez łapczywości przyjąć karmę. Pierwotnym, a tym samym naturalnym sposobem spożywania jedzenia przez te zwierzęta jest lizanie, przegryzanie i przeżuwanie. Miska spowalniająca dla psa zapewnia mu możliwość odprężenia i wyciszenia, co poprawia jego stan fizyczny i psychiczny. Zwierzę może zaspokoić swoją podstawową potrzebę, a jednocześnie również pierwotne instynkty.

Jakie zalety posiada miska spowalniająca jedzenie dla psa?

Miska spowalniająca jedzenie dla psa usprawnia proces podawania żywności, która może być dzięki temu prawidłowo strawiona. Nawet najlepsza jakościowo karma nie będzie w stanie dostarczyć zwierzęciu właściwości odżywczych, jeżeli zwierzę niedokładnie ją rozdrobni i szybko połknie. Charakterystyczna budowa miski sprawia bowiem, że pies musi szturchać, lizać, węszyć i aktywnie pracować podczas jedzenia. W ten sposób można zapewnić czworonogowi dobry stan zdrowia na długie lata. Miska spowalniająca jedzenie dla psa odtwarza bowiem bardziej naturalny proces jedzenia, dostosowując cały proces do pierwotnych instynktów zwierzęcia.

Jak wybrać miskę spowalniającą jedzenie dla psa?

Miski spowalniające jedzenie dla psa występują w wielu różnych wariantach kolorystycznych. Ich wybór nie ma większego znaczenia dla czworonoga, jednak lepiej unikać odcieni żółtych oraz niebieskich. Na podstawie badań realizowanych w obrębie psiego wzroku wzroku dowiedziono, że właśnie te kolory są rozpoznawane przez oczy tego zwierzęcia i mogą zostać zinterpretowane jako ciała obce – a tym samym zniechęcać do przyjęcia pokarmu. Aby zatem nie przestraszyć psa i nakłonić go do skorzystania z miski spowalniającej, lepiej wybrać model o innym odcieniu. Początkowo zwierzę może być delikatnie zaniepokojone i zdziwione nową formą podania pokarmu, dlatego warto zaserwować mu coś wyjątkowo smacznego do jedzenia.

PODOBNE ARTYKUŁY

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *