Ezzygroom dla kota. Co to jest i jak działa?

ezzygroom

Koty mogą samodzielnie dbać o swoje futro, jednak raz na jakiś potrzebują trochę pomocy. Systematyczne szczotkowanie jest konieczne zwłaszcza w przypadku ras długowłosych, ponieważ utrzymuje sierść w czystości, poprawia jej wygląd i zmniejsza ilość kłaczków w mieszkaniu. Aby należycie wyczesać kota, warto mieć pod ręką odpowiednie narzędzia. Jednym z nich EzzyGroom, czyli specjalnie zaprojektowana szczotka.

Co to jest EzzyGroom?

EzzyGroom dla kota to niewielkich rozmiarów zgrzebło, wyposażone w drewnianą obudowę. Jego konstrukcja jest wyjątkowo prosta, ponieważ opiera się na formie prostokąta z jednej strony zakończonej mikroząbkami. Z wyglądu przypominają one niewielką piłkę. Narzędzie to pozwala na łatwe usunięcie osłabionej lub martwej sierści u zwierząt z włosiem miękkim, szorstkim lub twardym, a także u większości małych kociąt.

CZYTAJ TAKŻE: Czesanie kota. Czym i jak często dbać o sierść kota?

EzzyGroom zaprojektowany został z myślą o zapewnieniu komfortu kotom oraz spełnieniu ich wszystkich potrzeb. Narzędzie posiada specjalne mikroząbki, które skutecznie wyciągają osłabioną lub martwą sierść oraz pozostawiają miejsce dla nowej. Długość włosów nie ma znaczenia, ponieważ zgrzebło doskonale radzi sobie z każdą strukturą.

Jakie zalety posiada EzzyGroom dla kota?

Szczotka EzzyGroom jest bardzo łatwa w użytkowaniu, ze względu na optymalne dopasowanie do kształtu dłoni. Czesanie nie wywołuje dyskomfortu o kota, ponieważ przypomina delikatne drapania i jest bardzo przyjemne. Podobnie jak w przypadku furminatora, narzędzia tego nie trzeba używać z przesadnie dużą częstotliwością.

Poza martwymi lub osłabionymi włoskami, EzzyGroom może też łatwo usunąć brud, kurz i martwy naskórek.

Jego zastosowanie zapobiega filcowaniu i kołtunieniu się sierści długiej, dzięki czemu staje się ona błyszcząca i gładka. Dodatkową zaletą tego narzędzia jest jego uniwersalność, a także łatwa dostępność. Nie bez znaczenia pozostaje bardzo przystępna cena.

Dlaczego warto czesać kota za pomocą EzzyGroom?

Koty bardzo starannie czyszczą swoje futro, dokładnie wylizując je za pomocą szorstkiego języka. Zbiera on zarówno martwe włosy, jak i pokrywający je kurz. Niestety, koty często nie są w stanie wypluć zebranych nieczystości i w konsekwencji trafiają one do układu pokarmowego. Zwierzę może sobie z tym poradzić, ponieważ jego organizm jest przystosowany do wydalania niewielkiej ilości włosów. Problemy występuje w przypadku kotów z gęstym i długim futrem, a także w okresie linienia.

Sierść w przewodzie pokarmowym zbija się wówczas we włosowe kule, których wydalenie jest dużo trudniejsze. Niedogodności z tym związane może zapewnić właśnie czesanie kota za pomocą narzędzia EzzyGroom. W ten sposób da się bowiem wcześniej wyszczotkować futro, dzięki czemu nie trafi ono do kociego żołądka.

PODOBNE ARTYKUŁY

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *